GDAŃSK | ul. Słowackiego 19

795760760 | biuro@condensa.pl

OSUSZANIE WILGOCI BUDOWLANEJ

Czy osuszanie wilgoci budowlanej jest konieczne?

Wzrost tempa budowy nowych obiektów oraz duży nacisk kładziony na krótkie terminy realizacji inwestycji ukazały problem, który nie występował dotychczas w naszym kraju – jest nim wilgoć budowlana (technologiczna)
Ostatnim etapem realizacji budowy każdego nowego obiektu są prace wykończeniowe. Do prac w tej końcowej fazie zaliczamy: tynkowanie, wylewanie posadzki, kładzenie gładzi szpachlowych czy prace malarskie. Wszystkie te czynności zużywają bardzo duże ilości wody, której odparowanie nawet w sprzyjających warunkach jest czasochłonne, a w klimacie jesienno-zimowym właściwie niemożliwe. Bardzo często czas oczekiwania na możliwość prowadzenia dalszych prac powoduje znaczne wydłużenie czasu budowy co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
    Zalety korzystania z usług firmy Condensa w trakcie budowy:
  • Znaczne skrócenie czasu realizacji inwestycji budowlanych.
  • Możliwość prowadzenia prac wykończeniowych nawet w okresie zimowym.
  • Znaczne skrócenie czasu wysychania murów, tynków, posadzek.
  • Doprowadzenie do odpowiedniej wilgotności posadzek przed ułożeniem parkietów.
  • Uniknięcie niebezpieczeństwa rozwoju grzybów i pleśni, co często ma miejsce w nowo oddanych do użytku budynkach.
  • Suchy budynek wymaga mniej energii potrzebnej na jego ogrzanie.
Już od dawna na Zachodzie Europy, osuszanie jest traktowane jako niezbędny proces w budowie obiektów skracający znacznie terminy realizacji inwestycji. Osuszanie budynków planowane jest już w fazie projektu.
W Polsce osuszanie budynków jest mniej popularne jednak coraz więcej firm i klientów indywidualnych korzysta z naszych usług.

Nie idź na skróty

Polskie przedsiębiorstwa budowlane, które nigdy nie korzystały z usług firm wyspecjalizowanych w osuszaniu budynków metodą kondensacyjną, próbują radzić sobie z problemem wilgoci na różne sposoby, głównie stosując nagrzewnice olejowe, elektryczne lub gazowe. Niestety, ogrzewanie zawilgoconych pomieszczeń i ich ścian nie usuwa nadmiaru wilgoci. Korzystanie z nagrzewnic jest błędem i powoduje wnikanie wilgoci w głąb materiałów. Jednocześnie rozwiązanie to jest bardzo energochłonne, ponieważ zawilgocone pomieszczenie winno być często wietrzone (musi następować systematyczna i całkowita wymiana powietrza).
Przy dużej wilgotności na zewnątrz metoda ta jest całkowicie bezskuteczna! Warto jeszcze wspomnieć, że przy zastosowaniu nagrzewnic olejowych jak i gazowych dochodzi wręcz do podniesienia poziomu wilgotności w ogrzewanych pomieszczeniach. Jest to efektem ubocznym spalania paliwa. Wysoka temperatura szczególnie niewskazana jest przy osuszaniu tynków gipsowych. Wysoka temperatura powoduje wytworzenie się na tynku gipsowym warstwy, która uniemożliwia odparowywanie wody.
Jedyną skuteczną metodą osuszenia wilgoci budowlanej jest metoda kondensacyjna stosowana przez naszą firmę. Jest to metoda od lat stosowana na całym świecie.

Przezorny ubezpieczony

Należy pamiętać, że kontynuując prace remontowo-wykończeniowe pomimo zbyt dużej wilgotności narażamy się na duże szkody i wysokie koszty w późniejszym okresie.

ZNAJDŹ NAS W SOCIAL MEDIA

facebook
instagram

DO POBRANIA

Chcesz mieć naszą ofertę pod ręką? Pobierz nasz katalog PDF na komputer/telefon.

DANE FIRMOWE

Osuszanie Budynków Wynajem Osuszaczy CONDENSA
ul. Juliusza Słowackiego 19
80-257 Gdańsk